Yeni Anayasa

16 ilde büyük fire

16 ilde 'Evet' oylarının oranı, AK Parti'nin son seçimde tek başına bu illerde aldığı oy oranının bile altında kaldı.

 

Referandumda AK Parti ve MHP'nin omurgasını oluşturduğu 'evet' bloku, Doğu ve Güneydoğu'daki 14 il hariç her ilde toplam oy oranlarının altında bir oy aldı.

Ancak 16 ilde 'evet' oyları, sadece AK Parti'nin 1 Kasım genel seçiminde tek başına aldığı oyun bile altında oldu. 

Bu iller içinde İstanbul, Antalya, Konya ve Samsun gibi büyük şehirlerin yanında Bolu, Giresun, Ordu, Rize ve Trabzon gibi, Karadeniz bölgesinde yer alan iller yer aldı.

1 Kasım'da AK Parti'nin tek başına aldığı oydan bile daha az 'evet' oyunun çıktığı diğer iller ise Karaman ve Kilis oldu.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;