Doping

17 yaşındaki rakete doping cezası

17 yaşındaki Kazak raket Arsan Arashov'a numunesinde yasaklı meldonyum maddesine rastlandığından dolayı iki yıl men cezası verildi.

Konular: Spor, Tenis

Cezayı Uluslararası Tenis Federasyonu duyurdu. 

Dünya sıralamasında 1729. sırada bulunan Arashov'un geçen sene İspanya'daki bir turnuvada alınan numunesinde dopinge rastlandı. Genç raketin iki yıllık cezası 20 Eylül 2016'dan itibaren geçerli olacak. 

Meldonyum, daha önce Rus tenisçi Maria Sharapova'da görülmüştü. Sharapova, 26 Nisan'da Stuttgart'ta kortlara geri dönecek. 

Kaynak: Reuters

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;