Birleşik Arap Emirlikleri

BAE'de kabine değişikliği

Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı, federal hükümetin kabinesinde köklü reform kararı aldıklarını açıkladı. Bakanlık sayısını azaltacak değişiklikle, kabinede artık Mutluluk Bakanlığı ve Hoşgörü Bakanlığı pozisyonları yer alacak.

BAE Başbakanı Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum [Fotoğraf: AA -Arşiv]

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum, kabinede köklü değişiklikler öngören tasarıyı BAE Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Halife bin Zayid El Nahyan'ın onayladığını açıkladı.

El Maktum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, federal hükümetteki köklü değişikliğin bakanlık sayısını azaltacağını ve bakanlıklar arası iletişimi ve dinamizmi güçlendireceğini söyledi.

BAE Başbakanı ayrıca yeni kabinede 'Mutluluktan Bakanlığı' ve 'Hoşgörü Bakanlığı' adlı iki yeni pozisyon olacağını açıkladı. Mutluluk Bakanlığı sadece devletin plan ve programları ile ilgilenerek toplumun mutluluk ve refahı için çalışacak.

Başbakan ayrıca Gençlik ve Bilim Konseyleri kurulacağını ve gençlerin sorunlarına özel çözümler arayacaklarını yazdı.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;