Avrupa

Berlin zanlısı İtalya'da öldürüldü

Almanya'nın başkenti Berlin'de bir panayır yerindeki insanların üzerine tır sürerek 12 kişinin ölümüne neden olmakla suçlanan şüpheli, İtalya'nın Milano kentinde polis tarafından vurularak öldürüldü.

Konular: Avrupa, Almanya, İtalya

İtalyan basını Tunus kökenli Enis Amri'nin rutin bir polis kontrolü sırasında kendisine kimlik sorulması üzerine polise silah çektiğini, bu sırada polis tarafından vurularak öldürüldüğünü yazdı. Çatışmada bir polis de yaralandı.

İtalya İçişleri Bakanlığı, "Vurulan kişinin, Berlin saldırganı olduğundan şüphemiz yok" açıklamasını yaptı. 

Saldırganın öldürülmesiyle sonuçlanan olay gece 3.30'da yaşandı. 

Berlin'de pazartesi akşamı bir Noel panayırında bulunan kalabalığın üzerine tır sürerek 12 kişinin ölümüne neden olan saldırgan 4 gündür aranıyordu. 

Kaynak: Reuters

 

 

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;