Ekonomi

Dolar 3.73'ü aştı

Dolar, Türk lirası karşısında yükselişini haftanın ilk işlem gününde de sürdürdü. Dolar rekor kırarak 3.73 TL'nin üzerine çıktı.

Konular: Ekonomi

Haftanın ilk gününe 3.64 seviyelerinden başlayan dolar, yüzde 2'den fazla yükselerek 3.73'ün üzerine çıktı. 3.7388 TL'yi gören dolar, 3.71 seviyesine kadar gerilese de, daha sonra tekrar 3.73'ü aştı.

Dolardaki yükselişe paralel olarak euro da yükseldi. Euro, TL karşısında 3.93'ü aştı.

Doların yükselmesi gram altın fiyatlarını da yukarı doğru çekti. Gram altın fiyatı rekor kırarak 141 TL'nin üzerine çıktı. 

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;