Başkanlık sistemi

Erdoğan "16-17 Mayıs'ta" Trump'la görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16-17 Mayıs'ta Washington'da ABD Başkanı Trump ile görüşeceğini açıkladı. Erdoğan, YSK'nın referanduma itirazı reddetmesi konusunda ise, "AYM ve AİHM'nin yetki alanında değil. YSK'nın kararı kesin, bu iş bitti" dedi.

[Fotoğraf: AA]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile 16-17 Mayıs'ta Washington'da görüşeceğini açıkladı. 

Erdoğan, ATV'nin ingilizce yayın yapan kanalı ANews'te Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun 16 Nisan halk oylaması sonrası CHP'nin itirazını reddetmesine dair de konuştu. Erdoğan, "AYM ve AİHM'in yetki alanında değil. YSK'nın kararı kesin, bu iş bitti" dedi. CHP, YSK kararı sonrası konuyu Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıyacaklarını belirtmişti.

Avrupa'daki Türk seçmenin 'Evet' oranlarını da değerlendiren Erdoğan, "Avrupa'nın müdahalesi ters tepti" dedi. 

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) raporuna da değinen Erdoğan "Tarafsız ve bağımsız olmaları gerekir. AGİT'in tarafsızlığına nasıl inanayım?" ifadesini kullandı.

Kaynak: ANews, A Haber

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;