Bilim-Teknoloji

Facebook Messenger'a 'selfie filtreleri' geldi

Facebook, hikaye formatından sonra Snapchat ile özdeşleşen filtre özelliğini de kendi platformuna taşıdı. Ağustos'ta Instagram'a hikayeler özelliği getiren Facebook, filtre özelliğini anlık mesajlaşma uygulaması Messenger'da faaliyete geçirdi.

Konular: Bilim-Teknoloji

Facebook, hikaye formatının ardından Snapchat ile özdeşleşen bir başka özellik olan filtreleri de kendi platformunda kullanıcılarının hizmetine sundu. 

iOS ve Android kullanıcıları, Perşembe gününden itibaren uygulamalarını güncelleyerek Messenger üzerinden çekecekleri selfielerin üzerine birçok farklı filtre ekleyebilecek.

Snapchat, Kasım 2013'te Facebook'un 3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetmişti.

Facebook, Messenger uygulamasının aylık aktif kullanıcı sayısının Temmuz 2016'da 1 milyara ulaştığını açıklamıştı. 

Kaynak: The Verge

Hikayeden sonra filtre

Şirket, Ağustos ayında da yine Snapchat ile özdeşleşen hikayeler özelliğini neredeyse bire bir Instagram'a uyarlamış ve son 6 ayda, aylık aktif kullanıcı sayısını 100 milyon artırmıştı. Instagram'ın Aralık 2016 itibarıyla günlük 300 milyon, aylık ise 600 milyon kullanıcısı bulunuyor. 

Kaynak: The Verge, The Next Web

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;