Spor

Gamze Bulut, Alptekin'in rekorunu kırdı

21 yaşındaki atlet, olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin'in Mart 2012'deki rekorunu geliştirdi. Gamze bu dereceyle Dünya Salon Şampiyonası barajını da geçti.

Gamze Bulut, İstanbul'da düzenlenecek Balkan Şampiyonası'nda da yarışacak. [Taf.org.tr]

Atletizmde Salon Deneme ve Çoklu Branşlar yarışlarının ilk gününde üç Türkiye rekoru kırıldı.

İstanbul'da Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda düzenlenen Salon Federasyon Deneme Yarışları'nın ilk gün müsabakaları tamamlandı. Yarışmalarda, büyük kadınlar 1500 metrede Gamze Bulut, 10 Mart 2012'de Aslı Çakır Alptekin'in kırdığı 4:08.74'lük rekoru, 4:07.94'lük zamanıyla geliştirerek rekorun yeni sahibi oldu.

21 yaşındaki atlet bu dereceyle de Dünya Salon Atletizm Şampiyonası barajını da geçti.

Gamze Bulut, Londra Olimpiyatları'nda Aslı Çakır Alptekin'den sonra ikinci olarak gümüş madalya kazanmıştı. 

Erkekler 1500 metrede Süleyman Bekmezci, 3:49.02'lik derecesiyle kendisine ait Türkiye Gençler Salon Rekoru'nu yeniledi. Yıldızlar kategorisinde Fatma Arık ise 4:27.19'luk derecesiyle 19 Ocak 2013'te Songül Konak'ın 4:31.21'lik yıldızlar kategorisindeki salon derecesini geliştirdi.

Yarışmalar, pazar günü yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;