PKK

Hatay'da PKK saldırısı: 2 yaralı

Hatay'ın Dörtyol İlçesi'ne bağlı Pekmezci Yaylası kırsalında, arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçlerine, PKK'lılar ateş etti. Çıkan çatışmada, 1 astsubay ile 1 güvenlik korucusu yaralandı. Adıyaman ve Hakkari'de İHA'larla tespit edilen 7 PKK'lı öldürüldü.

Konular: PKK, Türkiye
[Fotoğraf: AFP / Arşiv]

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Pekmezci Yaylası kırsalında saat 00.30 sıralarında arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, PKK'lılarla karşılaştı. PKK'lıların açtığı ilk ateş sırasında, 1 asker ile 1 güvenlik korucusu yaralandı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle bir süre çatışma yaşandı. Bölgeye takviye birlikler ve ambulanslar sevk edildi. 

Yaralılar iş makinelerinin yol açma çalışmasının ardından askeri araçla Karakese Mahallesi'nde bekletilen ambulanslara alındı.

Yaralı astsubayın Dörtyol, güvenlik korucusunun da İskenderun Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı, durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Bölgede operasyonlar başlatıldı.

Adıyaman kırsalında PKK'lılar tespit edildi

Güvenlik güçleri, abah erken saatlerinde Adıyaman merkeze bağlı Çamyurdu ile Yazıbaşı Köyleri yakınlarında bir grup PKK’lıyı farkedince harekete geçti.

Özel harekat polislerin de desteğiyle İl Jandarma Komutanlığı timleri bölgede operasyon başlattı.

İHA’larla görüntü alınan bölge, helikopterle bombalandı. Operasyonda 4 PKK'lı öldürüldü, 1’i de yaralı ele geçirildi.

Hakkari kırsalında PKK'lılar tespit edildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Irak sınırındaki operasyonlar esnasında silahlı insansız hava aracı tarafından Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesi Hore tepede bir grup PKK'lı tespit edildi.

Söz konusu bölgeye silahlı insansız hava aracı tarafından yapılan operasyonda 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Bölgede operasyon sürüyor.

Kaynak: DHA, AA

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;