Ekonomi

İhracat Şubat'ta arttı

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, Şubat'ta ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 artarak 11 milyar 296 milyon dolar oldu.

Konular: Türkiye, Ekonomi
[Fotoğraf: AA]

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2017'nin Şubat ayı ihracat verilerini açıkladı. Buna göre, Şubat'ta ihracat geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5,1 artarak 11 milyar 296 milyon dolar oldu.

Son 12 aylık dönemde ise ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,6 artışla 143 milyar 218 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.

İhracat, geçen Ocak ayında da bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15 yükselişle 10 milyar 528 milyon dolar olmuştu. Bu, son 49 ayda görülen en yüksek artış oranı olmuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;