İran

İran Genelkurmay Başkanı: Yaklaşırsa IŞİD'i yok ederiz

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi, IŞİD’in sınırlarının 40 kilometre yakınına yaklaşması halinde örgütü yok etmeye kararlı olduklarını söyledi.

Konular: IŞİD, Ortadoğu
İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi. [Fotoğraf: AP-Arşiv]

IŞİD’in İran sınırlarına yaklaşmaya cesaret edemeyeceğini söyleyen Tümgeneral Hasan Firuzabadi, Salı günü gazetecilere konuştu. Firuzabadi, "IŞİD herhangi bir ülke topraklarından İran sınırlarının 40 kilometre yakınına gelirse, örgütü olduğu yerde yok etmeye kararlıyız" dedi.

Birkaç gün önce de İran İçişleri Bakanı Abdulrıza Rahmani Fazli, IŞİD’in sınırlarına 50 kilometre mesafede olduğunu ve örgütün daha fazla yaklaşması halinde müdahalede bulunacaklarını söylemişti. Fazli konuyu Irak yönetimine de bildirdiklerini belirtmişti.

Kaynak: DHA

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;