Avrupa

İsviçre'de 86 yaşındaki aktivist gözaltına alındı

Bern'de İsviçre Ulusal Bankası'nın duvarına, sprey boya ile Almanca "Silahların parası öldürüyor" yazan 86 yaşındaki kadın gözaltına alındı. Louise Schneider isimli aktivist, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Konular: Avrupa

İsviçre'nin Bern kentinde, ülkenin ulusal bankasının duvarına sprey boya ile Almanca "Silahların parası öldürüyor" yazan 86 yaşındaki Louise Schneider isimli aktivist, polis tarafından gözaltına alındı.

İsviçre hükümetinin silah anlaşmalarını protesto eden "Silahsız İsviçre Topluluğu" isimli grubun, 11 Nisan'da yaptığı açıklamaya göre, aktivistler imza toplamak için İsviçre Ulusal Bankası'nın önünde toplandı. 

Bu sırada bankanın duvarına sprey boya ile yazı yazan 86 yaşındaki Schneider'e polis müdahale etti. 

Fotoğraf: AP

Schneider, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Aktivistler, 18 ay içerisinde en az 100 bin imza toplayarak İsviçre'yi referanduma götürmek ve devletin uluslararası silah ticareti yapan şirketlere yatırım yapmasının önüne geçmek istiyor.

Kaynak: AP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;