Asya - Pasifik

Kanat parçası Malezya uçağına ait

Hint Okyanusu'ndaki Reunion Adası'nda geçen Perşembe günü karaya vuran kanat parçasının 8 Mart'ta kaybolan MH370 sefer sayılı Malezya uçağına ait olduğu açıklandı.

Konular: Asya - Pasifik
Uçağın kanadından kopan bir parça Hint Okyanusu'ndaki Reunion Adası kıyılarında bulunmuştu. [Fotoğraf: Reuters]

Malezya Başbakanı Necib Razak, Hint Okyanusu'ndaki Reunion Adası'nda geçen Perşembe günü karaya vuran kanat parçasının 8 Mart 2014'te 227 yolcu ve 12 kişilik mürettebatı ile kaybolan Malezya uçağına ait olduğunu açıkladı.

Karaya vuran kanat parçasının MH370 sefer sayılı Malezya uçağına ait olduğunun teyit edilmesi, 17 aydır süren arama çalışmalarında elde edilen en önemli sonuç olarak değerlendiriliyor.

Malezya Havayolları daha fazla kanıtın bulunmasıyla uçağın neden kaybolduğu sorusunun yanıtını bulmayı umut ettiklerini açıkladı.

Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağı 7 Mart Cuma gecesi Kuala Lumpur'dan havalandıktan iki saat sonra radardan kaybolmuştu. Çin'in başkenti Pekin'e giden uçakta 153’ü Çinli olmak üzere 14 farklı ülkeden 227 yolcu bulunuyordu.

Kaynak: Reuters 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;