2015 Genel Seçimi

'Koalisyon görüşmeleri nitelikli ilerliyor'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ile koalisyon görüşmelerini yürüten heyetle bir görüşme yaptı. Heyet Başbakan'a görüşmelerin "medeni ve nitelikli" süreçte ilerlediği yorumunu iletti.

CHP'li Haluk Koç ve AKP'li Ömer Çelik. [Fotoğraf: AA]

İlk önce heyetin başındaki Kültür Bakanı Ömer Çelik ile görüşmelerin genel bir değerlendirmesini yapan Başbakan daha sonra tek tek heyet üyeleri ile görüşüp, gözlemlerini iletti. 

Başbakanın görüşmelerinde CHP ile koalisyonun müzakere konuları, takvim konusunda bilgi verilip bundan sonra nasıl devam edileceği değerlendirildi.

Heyet Başbakan'a görüşmelerin "medeni ve nitelikli" süreçte ilerlediği yorumunu iletti. Başbakan Davutoğlu da duyduğu memnuniyeti ifade etti. aynı şekilde devam edilmesini istedi.

CHP ile AK Parti heyetleri arasındaki koalisyon görüşmelerinin üçüncü turu perşembe günü yapılacak. 

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;