Serie A

Kurtarıcı Zeman

Bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran Zdenek Zeman, Serie A'da son durumda bulunan Pescara'nın başına getirildi. 69 yaşındaki Çek teknik adam şu ana kadar 13 farklı takım çalıştırdı.

Konular: Spor, Futbol, İtalya
Zeman Fenerbahçe'de başarılı olamadı. [Reuters]

2012'de takımı Serie A'ya çıkartan Zeman, şimdi de takımı ligde tutmak için görev başında. Fakat bu kez işi epey zor. 24 haftası geride kalan ligde 1 galibiyet ve 9 puanla ligde son sırada. 

"Pescara'ya bir şeyler borçlu olduğum için döndüm" diyen Çek teknik adam, Avrupa'nın en kötü takımı olarak bitirmek istemediklerini ve çok çalışarak ligde kalacaklarını söyledi. 

Pescara, 5-3'lük Torino mağlubiyetinin ardından Massimo Oddo'yu göndermişti. Zeman ise son olarak İsviçre'nin Lugano takımını çalıştırıyordu. 

Zeman adını İtalya'da duyurdu. Kariyerinin büyük bir bölümü de burada geçirdi. İtalya'da 13 farklı takım çalıştırdı. Özellikle 1989-94 yılları arasında Foggia'daki döneminde kült bir figür haline geldi. 

Sonrasında da Lazio, Napoli, Roma gibi takımları çalıştırdı. 1999-2000'de Fenerbahçe'ye geldi ama başarılı olamadı. Bir dönem de Kızılyıldız'a gitti.

Kaynak: AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;