Türkiye Süper Ligi

Pazartesiler Beşiktaş’ın

Fenerbahçe’nin ligin ilk yarısında en fazla kendilerinin Pazartesi günü oynadığını belirtip yaptığı sitem karşılık buldu.

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde de mücadele edecek. [AA]

Futbol Federasyonu, Süper Lig’de 17-21. haftalar arasındaki programı açıklandı. Sürekli pazartesi günü oynadıkları için sitem eden Fenerbahçe’nin yerini Beşiktaş aldı.

Siyah  beyazlılar ligin ikinci yarısının ilk üç haftasında Osmanlıspor, Alanyaspor ve Konyaspor maçlarını Pazartesi günü oynayacak. Beşiktaş, ilk yarıda hiç Pazartesi günü sahaya çıkmamıştı.

5 haftalık programda Fenerbahçe’ye 1 Cumartesi, 4 de Pazar günü maç verildi. Pazartesi’ye ise hiç maç verilmedi.

Galatasaray da ilk 5 haftada hiç Cuma ve Pazartesi günü maçlara çıkmayacak.

Sezonun ilk yarısında 5 kez Pazartesi günü oynayan Fenerbahçe, bu nedenle ciddi anlamda ekonomik kayba uğradığını belirtmişti. 

Kaynak: Al Jazeera

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;