Türkiye

Sessiz münazara

Eskişehir'de işitme engelli ortaokul öğrencileri, düzenledikleri münazaralarda savundukları konu ile ilgili savlarını işaret dili kullanarak ifade ediyor.

Konular: Türkiye, Eğitim

Eskişehir'de, Ahmet Yesevi İşitme Engelliler Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, iletişimin sesten ibaret olmadığına dikkat çekmek amacıyla her ay farklı bir konuda münazaralar düzenliyor. 

Fotoğraf: AA

"Biz sessizce tartışıyoruz"

Okulun öğrencilerinden Mehmet Öztürk, "Bugün, bizim grubumuz, 'Kedi ve köpekler özgür olmalıdır' tezini savundu. Rakip arkadaşlarımızsa tam tersini, yani 'Kedi ve köpekleri, insanlar evlerinde beslemeli' tezini. Puanlarımız eşit çıktı. Bazen birbirimizi yendiğimiz de oluyor" diye konuştu. 

Fotoğraf: AA

Karşı takımın öğrencilerinden Umut Kartal ise, "İşaret dilini herkesin bilmemesi iletişim kurarken bizleri biraz zorluyor. Fakat okulumuzda her alanda rahatlıkla kendimizi ifade edebiliyoruz" dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;