PKK

Şırnak'ta 3 şehit

Şırnak'ın Uludere ilçesi Nezirkıra kırsalında PKK'lılarla çatışma çıktı; 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Daha sonra yaralı askerlerden biri daha şehit düştü.

Konular: Türkiye, PKK
[ARŞİV] [Fotoğraf: AA]

Askerlerle PKK'lılar arasındaki çatışma saat 9:30 sıralarında Şırnak'ın Uludere ilçesi Nezirkıra kırsalında çıktı. 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Daha sonra yaralanan askerlerden biri daha şehit oldu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Uludere ilçesi Bestler-Dereler bölgesinde PKK'lılara yönelik 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına bağlı birliklerince güvenlik korucularının desteğiyle başlatılan operasyon sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, son bir haftada yapılan operasyonlarda 5 askerin şehit olduğunu 5 askerin de yaralandığını duyurmuştu.

Kaynak: Al Jazeera, AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;