Ekonomi

TÜSİAD'ın yeni başkanı Erol Bilecik

TÜSİAD Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Erol Bilecik seçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, telgraf göndererek Bilecik'i tebrik etti.

Konular: Türkiye, Ekonomi
[Fotoğraf: AA]

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) 47. Genel Kurul Toplantısı yapıldı. TÜSİAD Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucu TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Cansen Başaran Symes'ın yerine tek aday olan Erol Bilecik seçildi. 

TÜSİAD Onursal Başkanı Rahmi Koç oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yaparak, "Oyumuzu verdik, oldukça güzel konuşmalar yapıldı. Bir senede TÜSİAD çok yol almış, çalışmalar yapılmış. Memnun ve mesut ayrılıyoruz. Allah yeni yönetim kuruluna ve başkanına kolaylıklar versin" dedi.

Erol Bilecik ise konuşmasında, "Çok güzel bir gün. Türkiye'nin muhtelif dalgalandığı bir dönem var ama eminim bu günleri bu anlamda aşacak çok nedenimiz var. Öncelikle TÜSİAD tarafından iyi bir yönetim seçimler sonucunda gelmiş olacak. Ben hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bundan sonraki bütün dönemlerde Türkiye'nin daha refah, daha aydınlık geleceğe dönük olarak daha güzel günler geçireceğine dâir en ufak bir şüphem yok, kaygım yok. Hiçbir görev gerçekten zor değildir" ifadelerini kullandı.,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gönderdiği telgrafla Bilecik'i tebrik etti.

Kaynak: DHA ve AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;