Bilim-Teknoloji

Uçan kaykay için tarih belli oldu

Lexus, tanıtım filmini geçen ay yayımladığı uçan kaykayı 5 Ağustos'ta tanıtacak.

Konular: Bilim-Teknoloji

'Geleceğe Dönüş' filminin yılı olan 2015'te Marty Mcfly'ın kaykayını geliştirdiğini duyuran Lexus, uçan kaykayı 5 Ağustos'ta tanıtacak.

'Slide' adı verilen kaykay, manyetik alan oluşturan mıknatıs ve sıvı nitrojen ile soğutulan süper iletkenler sayesinde havada kalabiliyor. Lexus, nesneleri havada tutabildiği bilinen teknolojiyi, uçan kaykayın düzgün manevra yapabileceği şekilde geliştirmeyi başardığını öne sürüyor.

Lexus'un geliştirdiği uçan kaykayın, sadece özel metal yüzeylerde kullanılabileceği belirtiliyor. İspanyol El Patin sitesi, Lexus videolarında yer alan pistin Bacelona dışındaki Cubelles kasabasında inşa edildiği ve uzun metal bir piste sahip olduğunu belirtti.

Güveliğin 24 saat çevresinde devriye gezdiği belirtilen pistin geçen ay inşa edildiği ve Slide'ın denendiği yer olduğu ifade edildi. Lexus'un geçmişte birçok kez denenen ancak başarısız olan teknolojiyi gerçeğe dönüştürüp dönüştürmediği 5 Ağustos'ta belli olacak.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;