İtalya

Venedik'te karnaval zamanı

Venedik Karnavalı, gondollarda renkli geçit törenleriyle maskeli ziyaretçileri ağırlıyor.

İtalya'nın kanal şehrinde her sene düzenlenen Venedik Karnavalı, cumartesi günü su gösterisiyle başladı, pazar günü geçit töreniyle devam etti.

Binlerce kişi, her yıl renkli görüntülere sahne olan geçit gösterilerini izlemek ve kentin maskeli balo havasına bürünen sokaklarını gezmek için dünyanın dört bir yanından akın ediyor.

28 Şubat'a kadar sürecek festivalde, kentin sembolü olan gondollar üzerinde renkli gösteriler devam edecek.

Gemişi 1162'ye kadar uzanan festival, 1900'lerin başında kutlanmamaya başlandı. 1980 yılında yeniden canlandırılan karnavala ilgi her geçen yıl artıyor.

Kaynak: AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;