Türkiye - Rusya ilişkileri

Yıldırım ile Medvedev görüştü

Başbakan Yıldırım ile Rus mevkidaşı Medvedev'in telefon görüşmesinde Medvedev, bazı tarım ürünlerinin Türkiye'den Rusya'ya ihracatına imkân tanıyan kararnameyi imzaladığını belirtti.

[Fotoğraf: AA]

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Binali Yıldırım, çalışma ziyareti için bulunduğu KKTC'de, Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'le karşı tarafın talebi üzerine telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmede Yıldırım ve Medvedev, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin yeniden gelişmesinden duyulan memnuniyeti ifade etti.

Ticaret, ulaştırma, tarım ve taşımacılık konularının yanı sıra gümrük, enerji ve vize rejimine ilişkin gündem maddelerinin ele alındığı görüşmede Rusya Başbakanı Medvedev, bazı tarım ürünlerinin Türkiye'den Rusya'ya ihracatına imkân tanıyan kararnameyi imzaladığını belirtti.

İki mevkidaşın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Rusya'ya yapacağı ziyaret çerçevesinde düzenlecek Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı öncesi "eşgüdüm mâhiyetinde" yaptığı telefon görüşmesinde, ikili ilişkilerin ileriye taşınması için kararlılık teyit edildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;