İnteraktif

Son 25 yılın orman bilançosu

BM'nin yaptığı araştırmaya göre, son 25 yılda Avrupa ve Asya'da orman alanları artarken diğer kıtalarda azalma görüldü. Türkiye'de ormanlık alanlar 83 bin 700 hektar arttı. Orman alanlarını en çok artıran Çin, en çok kaybedense Brezilya.

Konular: Dünya, Çevre

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün dünyadaki orman alanlarıyla ilgili yaptığı araştırmaya göre, son 25 yılda Avrupa ve Asya'da orman alanları artarken diğer kıtalarda azalma görüldü. Orman alanlarını en çok arttıran Çin, en çok kaybedense Brezilya. Haritada istediğiniz ülkenin üzerine gelerek, 1990-2015 arasında o ülkedeki değişimi görebilirsiniz. 

Kaynak: BM Gıda ve Tarım Örgütü

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;