Chelsea'de ikinci Mourinho dönemi

Real Madrid ile sezonu kupasız kapatan Portekizli teknik adam eski kulübü Chelsea'ye geri döndü. Mourinho dört yıllık imza attı.

Konular: Futbol

Haberin Öne Çıkanları

Chelsea de açıkladı

Kupasız sezon

Kulüp tarihinin en iyisi

Chelsea, kulüp tarihindeki en büyük başarıları Mourinho döneminde aldı. [Reuters]
İtalya ve İspanya'daki kariyeri boyunca her fırsatta 'Mutlaka İngiltere'ye geri döneceğim' açıklamasını yapan teknik direktör Jose Mourinho sözünü tuttu. 

Real Madrid ile yolları ayrılan 50 yaşındaki teknik direktör, eski takımı Chelsea'ye geri döndü. Portekizli, mavi beyazlı kulübe dört yıllık imza attı.

Mourinho, 10 Haziran'da Stamford Bridge'de basın karşısına çıkacak.
 
İspanya'daki iki yıllık döneminde bir lig şampiyonluğu bir de Kral Kupası sevinci yaşayan Portekizli teknik adam, bu seneyi kupasız kapatmıştı. 
 
2004-2007 yılları arasında Londra kulübünde görev yapan Mourinho, kulüp tarihinin en başarılı teknik adamı olarak dikkat çekiyor. 
 
Chelsea, Mourinho ile birlikte iki lig şampiyonluğu yaşamıştı. 
 
2004 yılında Porto ile Şampiyonlar Ligi zaferinin ardından Chelsea'ye imza atan Mourinho aynı sezon takımı şampiyonluğa taşıyarak elli yıllık özleme son vermişti. 
 
Bir sonraki sezon da şampiyonluk yaşayan Mourinholu Chelsea, iki Lig Kupası, 2007'de Federasyon Kupası kazanmış ve kendi evinde hiç yenilgi yüzü görmemişti. 

Mourinho, Chelsea'den sonra Inter'e imza atmış ve oradan da İspanya'da Real Madrid'in başına geçmişti.
 
Kaynak: Ajanslar
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;