Rıza Kayaalp Avrupa Şampiyonu

Türk güreşçi, final mücadelesinde Rus rakibini yenerek altın madalyaya ulaştı.

Konular: Diğer Sporlar

Haberin Öne Çıkanları

120 kiloda şampiyon

Fatih Üçüncü bronz kazandı

Taha Akgül altın kazandı

Türk takımı şampiyonluk sonrası büyük sevinç yaşadı. [AA]

Sırbıstan'ın başkenti Belgrad'ta devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, grekoromen stil 120 kilonun finalinde Rus rakibini yenen Türk sporcu Rıza Kayaalp, Avrupa şampiyonu oldu.

Belgrad Arena Spor Salonu'nda yapılan altın madalya mücadelesinde Kayaalp, Rus Khasan Baroev ile mücadele etti. Müsabakayı 2-0 kazanan Rıza Kayaalp Türkiye'ye altın madalya kazandırarak, kilosunda Avrupa'nın zirvesine çıktı.
 
Öte yandan grekoromen stil 55 kiloda mücadele eden Fatih Üçüncü, üçüncü olarak bronz madalyayı kazandı.
 
Geçtiğimiz günlerde Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Serbest Güreş Milli Takımı'ndan 120 kiloda Taha Akgül, finalde Macar rakibi Daniel Ligeti'yi yenerek şampiyon olmuştu.
 
Kaynak: Ajanslar
 
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;