Türkiye

Okulun önünde çatışma

Diyarbakır Çermik’te referandum sandığının kurulduğu Yabanardı İlkokulunun önünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü.

Konular: Türkiye
[Fotoğraf: AA]

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde akraba iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Yabanardı köyünde referandum dolayısıyla sandığın kurulduğu Yabanardı İlkokulunun önünde iki aile arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Abdülrezzak (68), Şeyhmus (32) ve İdris Yıldız silahla vurularak yaralandı.

Siverek Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Abdülrezzak ve Şeyhmus Yıldız müdahaleye rağmen kurtarılamadı. İdris Yıldız da buradaki ilk müdahalenin ardından sevk edildiği Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili M.Y ile T.Y. gözaltına alındı.

Doğan Haber Ajansı, çatışmanın siyasi görüş farklılığı nedeniyle yaşandığını duyurdu. Anadolu Ajansı ise olayın arazi anlaşmazlığına bağlı husumetten kaynaklandığı ihtimali üzerinde durulduğunu bildirdi.

Kaynak: Al Jazeera, DHA ve AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;